Соціальна сфера

ПАТ "Донецький металургійний завод" велике значення приділяє соціальному і духовно-моральному розвитку заводчан, займається доброчинністю.
Створення на території металургійного заводу єдиного культурного простору стало закономірним етапом соціальної політики, здійснюваної керівництвом підприємства. У її межах проходять усі соціальні перетворення: покращуються умови праці робітників, модернізуються і оновлюються основні фонди, будуються нові соціальні об'єкти

Соціальна сфера ПАТ "ДМЗ" - це спорткомплекс "Металург", Палац культури, бібліотеки, бази відпочинку на Чорному і Азовському морях, виробничі їдальні і буфети, здоровпункти і гуртожитки.

Це соціальні гарантії для кожного працівника заводу і обов'язкове страхування його життя.

Велика увага приділяється організації сімейного відпочинку заводчан. Для відпочинку трудящих на території заводу створений парковий комплекс, де c 2004 року діє дитяче "Містечко посмішок" - острівець радості і веселого сміху. Дитяче містечко оснащене ігровим майданчиком, зоопарком, дитячою залізницею, кафе, світломузичним фонтаном - усім тим, що створює комфортні умови відпочинку не лише дітям, але і їх батькам. Це казкове місце відкрите для відвідувачів цілий рік (атракціони в літній період, льодовий каток – в зимній) Комплекс "Металург" в селищі Седово з оздоровчим профілактичним центром, готовий взимку і влітку приймати усіх охочих відпочити від міської метушні.

Уже шість років об'єктом турботи Благодійного фонду "Спадщина", засновником якої виступив ПАТ "Донецький металургійний завод", є люди літнього віку, діти, що знаходяться під опікою і ті, що страждають на онкологічні захворювання, учасники бойових дій, інваліди війни, праці і загального захворювання. Допомогу фонду отримують багатодітні сім'ї, дитячі будинки і будинки-інтернати, лікарні і госпіталі.

На підприємстві ведеться робота з просвіти людей і залучення до витоків православної віри і культури. Духовним центром для заводчан є побудований в 2003 році на території заводу храм Святителя Ігнатія Маріупольського.

З метою зміцнення корпоративного духу і турботи про ближнього постійно проводяться урочисті вшановування заводчан - передовиків виробництва, чорнобильців і афганців, ветеранів ВВВ.

З появою на території заводу храму Святителя Ігнатія Маріупольського у донецьких металургів з'явилася ще одна добра традиція. Тепер щорічно 17 лютого на підприємстві відзначають два свята в один день - чергову річницю з дня народження Донецького металургійного заводу і Престольне свято заводського храму. Цього дня проходять урочистості, кращі металурги за підсумками трудового року нагороджуються цінними подарунками.
Також закономірним стало проведення на підприємстві православних свят Різдва Христова, Масниці, Дня жінок-мироносиць; участь в проведенні обласних заходів, присвячених святу Великодня, - Фестиваль "Великдень Червоний" і "Свято дитинства" до дня захисту дітей, науково-практичних конференцій і конкурсів. Діяльність ПАТ "Донецький металургійний завод" спрямована на духовно-моральне становлення нашого суспільства, як запорука стабільного розвитку і процвітання держави.